Zmiany na skórze głowy w trakcie chemioterapii

Jestem w trakcie chemioterapii..mam łysinę jak każdy,lecz zrobił się na głowie lekki wrzodzik można tak nazwać dojrzewający..wokół jest leciutko zapalony i boli-wypukły-co jest tego powodem?mam się bać?!

Chemioterapia może sprzyjać powstawaniu zmian na skórze i błonach śluzowych. Proponuję zastosować miejscowe opatrunki (jałowa gaza + płyn z okteniliną) oraz umówić się na konsultację dermatologa lub chirurga onkologicznego po 10-14 dniach.