Zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych L3/4/5/S1 wyrażone obniżeniem sygnału

*Zmiany zwyrodnieniowe krążków między kręgowych L3/4/5/S1 wyrażone obniżeniem sygnału [o różnej intensywności] w obrazach T2-zależnych [dehydracja] *przepukliny/protuzja szerokopodstawne/2 boczne tylne pierścieni włuknistych krążków L2-S1 z cechami HIZ -powodują modelacje worka oponowego i obustronne zwężenie zachyłków bocznych z cechami modelacji kożeni nerwowych w ich obrebie *duża torbiel Tarlova o wym.54[CC]-39[LL]mm zlokalizowana bardziej po stronie P z cechami penetracjiwobrębie krzyżow

Wita serdecznie,

Wynik badania zobrazował m.in. chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana konsultacja z neurologiem lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.

Badanie MRI zostało wykonane z konkretnego powodu.
W interpretacji i ustaleniu dalszego postępowania najważniejsza jest korelacja pomiędzy wynikiem badania a zgłaszanymi objawami i wynikiem badania przedmiotowego.