Zmiany zwyrodnieniowe w obu kolanach z redukcją wysokości szpar stawowych

Witam! Mama 64 lata dostałam wynik badania radiologicznego chciałam zapytać co to znaczy? Zmiany zwyrodnieniowe w obu kolanach z redukcją wysokość szpar stawowych w przedziałach przyśrodkowych. Entezopatie w miejscach przyczepów rzepkowych ścięgien miśni 4- głowych uda . Pozdrawiam Elzbieta

Witam,
Opisywane przez Panią zmiany radiologiczne sugerują chorobę zwyrodnieniową. W zależności od objawów klinicznych należy zaproponować odpowiednie leczenie od rehabilitacji, przez leczenie glukozaminą, kwasem hialuronowym i lekami p/zapalnymi i p/bólowymi do leczenia operacyjnego. Wymaga Pani wizty u lekarza ortopedy aby ustalić dokładny plan leczenia.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu