Zmieniłam tabletki. Dlaczego nie mam okresu?

Witam! Mam 18 lat, od pół roku brałam tabletki antykoncepcyjne, jednak podczas brania ostatniego opakowania bardzo źle się czułam, zrobiłam miesiąc przerwy i lekarz przepisałam mi nowe tabletki. Okres nie wystąpił tak jak powinien i nadal na "niego"czekam, ale troszkę mnie to martwi. Czy taka miesięczna przerwa nie jest czymś złym?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Miesięczna przerwa nie jest niczym złym (choć powoduje bardzo istotny wzrost ryzyka ciąży). Proponuję wykonać test ciążowy. Jeśli wyjdzie negatywnie - spokojnie czekać na miesiączkę. Po odstawieniu tabletek może dojść do rozregulowania cyklu.