Znaczny niedobór witaminy D

Witam, otrzymałam wyniki badań: wapń 2,35 mmol/l, kreatynina 0,78 mg/dl, eGFR 75ml/min, ALP 54 IU/l, ALP frakcja wątrobowa 18 IU/l, ALP frakcja kostna 36 IU/l, Białko całkowite 7,23 g/dl, witamina D25OH 6,4 ng/ml które robiłam w poradni osteoporozy. Mam 60 lat. Wszystkie, poza witaminą, mieszczą się w wartościach referencyjnych. Czy ten znaczny niedobór wit.D wskazuje na poważny problem? Pozdrawiam

Nie jest to zbyt poważny problem ale ten niedobór wit D należy uzupełniać. Proponuję przez całą zimę, do końca kwietnia przyjmować preparat : Vitrum D3 forte 2000j 2 razy dziennie w czasie jedzenia Preparat bez recepty.