Niedobór witaminy D3 u 53-latka

Witam.Niedobór vit d3 .Po leczeniu w maju 2015 devicapem 2x4 krople poziom d3 wzrósł na 37,60 ng/ml, potem miałem zalecone we wrześniu 2015 zażywać vitrum d3 1000j. x1 , badanie kontrolne 15 lutego 2016r poziom d3 28,5 ng/ml .Chory leczony na refluks żołądkowo-przełykowy leki Helides 20 mg i od miesiąca zirid 3x1 tab.Anemia (niedobór kwasu foliowego) niedobór neutrocytów41,3 %,Liczba neutrocytów 1,76 G/l .Dlaczego spada? czy mam złe wchłanianie?jak utrzymać vitamine d3 na wyższym poziomie?

Aleksander Ropielewski

Zwiększajac poziom suplementacji oraz lecząć chorobę refluksową.