Cytologia guza tarczycy

Witam!

Zrobiłam cytologię guza tarczycy i opis jest taki: materiał skąpy, krew, pojedyncze krople gęstego koloidu. Co to znaczy?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Cytologia jest badaniem oceniającym materiał komórkowy. Według przytoczonego opisu materiał pobrany podczas biopsji jest niewystarczający dla dokonania oceny guza tarczycy, ponieważ nie zawiera jego komórek, ale krew i krople koloidu, który występuje w prawidłowych komórkach tarczycy. Podsumowując, cytologia pobranego materiału jest w tym przypadku niediagnostyczna.

Pozdrawiam