Zrosty po operacji przywrócenia ciągłości jelit

Istnieje możliwość by uniknąć zrostów po operacji na przywrócenie ciągłości jelit, co robić, co jeść może jakieś leki pomogą. Proszę o pomoc

Są preparaty, które stosuje się w czasie zabiegu, w fazie końcowej, w formie żelów, płynów, aerozolów, które zapobiegają powstawaniu w przyszłości zrostów pooperacyjnych (np. na bazie kwasu hialuronowego). Takie preparaty należy kupić we własnym zakresie (nie są refundowane) i uzgodnić z chirurgiem, który przeprowadzi operację, aby taki preparat w czasie niej zastosował. Proszę w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem, który będzie Pana operował.