Związek z osobą cierpiącą na nerwicę lękową i zaburzenia osobowości

Witam.Moja narzeczona ma stwierdzoną nerwicę lekowa i zaburzenia osobowości.mówiła mi kiedys że w ten sposób wymuszala by faceci przy niej byli by kochali itd.ze byla w zwiazku po to by ktos tylko byl(wychowywala się bez ojca)za 2 miesiące mamy ślub a ja nie jestem pewien czy jest ze mna z miłości czy po prostu tylko potrzebuje kogos by założyć rodzinę.po zachowaniu uwazam że kocha ale mam wątpliwości po tym co powiedziala.prosze o jakas sensowna radę czy moge to jakos rozpoznać.

Witam,
ja bym w tym przypadku nie oddzielała miłości od potrzeby bycia z kimś, nie dewaluowała bym miłości partnerki nawet pomimo jej zaburzeń osobowości, myślę, ze jest osobą, która właśnie tej miłości bardzo potrzebuje, jedyny właściwie problem jest z tym bardzo, mogłoby się zdarzyć, ze okaże się to dla Pana dość trudne i nieco obciążające. Ja chciałabym Pana i partnerkę zachęcić do psychoterapii, w najlepszej wierze, dla Państwa. Pozdrawiam.

Witam, motywacje ludzi do bycia w związku są bardzo złożone, często jest wśród nich, poza miłością, potrzeba zaspokojenia potrzeb sfrustrowanych w dzieciństwie.Fakt ,że przekazała Panu interpretację jaką usłyszała u psychologa, z którego pomocy korzystała, świadczy niewątpliwie o jej otwartości i zaufaniu do Pana, co dobrze rokuje na przyszłość.Gorzej jak widzę z Pana zdolnością przyjęcia i akceptowania słabszych obszarów funkcjonowania partnerki.Proszę pamiętać,że miłość to nie tylko wspólne przeżywanie szczęśliwych chwil to też towarzyszenie sobie w słabościach i rozumienie trudności, a przeżywamy je wszyscy w życiu, zapewniam :)

Dzień dobry!

Każdy człowiek ma w sobie obie te potrzeby: zarówno szczerą miłość, oddanie, intymność, zaufanie do partnera - jak i strach przed samotnością, zależność. Rzeczywiście jest jednak tak, że zaburzenia osobowości, nerwica lękowa, a także atmosfera domu rodzinnego, relacje z bliskimi, przyjęte wychowanie, doświadczenie poprzednich związków itp. mogą wpływać na rozpoznawanie i rozumienie, czym jest miłość, dlaczego z kimś jestem. Partnerka powinna podjąć psychoterapię. Nie oznacza to "wyroku", że nie jest ona przy Panu z miłości. Psychoterapia jest drogą leczenia, lepszego rozumienia, zauważania, odkrywania siebie, towarzyszenia w podejmowaniu dobrych decyzji i pozytywnych zmian. Możecie również podjąć się spotkaniom wspólnym - terapii partnerskiej.

Pozdrawiam!