Zwiększony apetyt - czy to normalne w okresie dojrzewania?

Odkąd wkroczyłam w okres dojrzewania (teraz mam 15 lat) mój apetyt znacznie się zwiększył. Chce mi się jeść nawet wtedy, kiedy nie jestem głodna. I przez to ciągle tyję. Teraz ważę 52 kg przy wzroście 166 cm, niecałe 3 lata temu byłam niewiele niższa, ważyłam 40 a teraz aż tyle. Kiedy przytyłam, udało mi się zrzucić 3 kilo, niestety, po jakimś czasie napady wróciły i zaczęłam tyć, odzyskałam je. Chcę schudnąć. Chcę ważyć z powrotem co najwyżej 45 kg, wrócić do swojej szczupłej sylwetki. Czy to możliwe?
15 LAT ponad rok temu

Witam Sabino,

W chwili obecnej masz idealną masę ciała, stąd odradzam podejmowanie odchudzania, zwłaszcza na własną rękę.

Twoje ciało zmienia się przez cały czas, nawet te kilka dodatkowych cm wzrostu może spowodować przybranie na wadze, nie jest to jednak w tym wypadku równoznaczne z tyciem.

Jeśli cierpisz z powodu niepohamowanego apetytu, warto wyjaśnić to w czasie konsultacji z lekarzem.
Inną tego przyczyną może być duże spożycie węglowodanów prostych (zawarte są w: białym pieczywie, białym ryżu, słodyczach, owocach, sokach, dżemach etc.).

Pamiętaj, że pozostajesz pod opieką rodziców i to z nimi powinnaś konsultować wszystkie decyzje.

Pozdrawiam