Zwymiotowałam pierwszą tabletkę i zapomniałam zażyć dwie w drugim tygodniu - co z ochroną?

Witam, biorę dopiero drugie opakowanie pigułek. Pod koniec pierwszego tygodnia najprawdopodobniej zwymiotowałam 1 tabletkę, kolejnego dnia wzięłam kolejną pigułkę, po czym dwa następne dni z rzędu (drugi tydzień) nie wzięłam kolejnych dwóch (wyjechałam i zapomniałam opakowania). W każdy z tych dni miał miejsce stosunek bez dodatkowych zabezpieczeń. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogę być w ciąży? Zostały mi jeszcze 3 pigułki. Jaki wpływ na płód mogą mieć pigułki, które wzięłam? Jak dalej postępować? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Ze względu na nieregularność przyjmowania tabletek istnieje niemałe ryzyko, że przy regularnych zbliżeniach mogło dojść do zapłodnienia. Konieczne jest wykluczenie ewentualnej ciąży przez wykonanie testu ciążowego w dniu spodziewanej miesiączki.

Niestety nie precyzuje Pani rodzaju stosowanych przez Panią tabletek. Mogę jednak powiedzieć, że preparaty najnowszej generacji zawierają małe ilości hormonów, które zwykle nie szkodzą dziecku.

Pozdrawiam