Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Żylaki macicy a ciąża

Witam, mam 25 lat. W styczniu przeszłam operację podniesienia macicy i amputację szyjki macicy, po której dowiedziałam się, że mam żylaki. Lekarze zastosowali u mnie szew na przedniej ścianie macicy, a na tylniej umieścili siatke. Na przedniej też miała być siatka, ale niestety okazało się, że mam naprawdę dużo żylaków. Dlatego chciałabym poznać także opinię innego eksperta, czy z tymi moimi dolegliwościami mogłabym się starać o dziecko. Dodam że mam już 2 dzieci. Pierwsze urodziłam w 35 tygodniu ciąży, w tym czasie 2 razy poroniłam, druga ciąża była od początku zagrożona i urodziłam w 29 tygodniu, ponieważ pęcherz płodowy wysunął się przez szyjkę macicy. Prosiłabym bardzo o odpowiedź, dziękuję.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Szanowna Pani!

Bez dokładnego przestudiowania dokumentacji medycznej oraz dłuższej rozmowy i szczegółowego wywiadu lekarskiego, nieodpowiedzialnym byłoby udzielanie rzetelnej odpowiedzi. Z przedstawionych informacji wynika, iż sprawa jest skomplikowana i tym bardziej wymaga konsultacji w gabinecie. Doradzam więc wizytę u ginekologa-położnika. Proszę pamiętać o zabraniu ze soba całej dokumentacji medycznej.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy