Żylaki nogi a ryzyko alergii na leki

Witam, Mam 21 lat i całą noge w żylakach. Udałam się na konsultację do chirurga naczyniowego, powiedział, że niezbędny jest zabieg piankowania, ponieważ w przyszłości mogę mieć duże problemy. Już teraz żyły są bardzo widoczne i sprawiają mi ból po długim dniu. Moim problemem jest alergia, doktor stwierdził, że sprawdziwmy "na żywo". Czy jest jakaś inna metoda dzięki której mogę sprawdzić, czy nie jestem uczulona na lekarstwo? Czy to bezpieczne? Zaufać lekarzowi?

Nie ma innej metody jak tylko powolne, miejscowe, w małej ilości podanie preparatu i stwierdzenie czy jest Pani na ten preparat uczulona wizualnie. Preparaty do "piankowania" żył prawidłowo podawane są w pełni bezpieczne i reakcje alergiczne nimi związane to prawdziwa rzadkość. Proszę ufać lekarzowi i postępować zgodnie z jego zalecenia.

Witam
Leki stosowane do skleroterapii piankowej wyjątkowo rzadko dają alergię. Wiele razy wykonywałam takie zabiegi u osób, które miały różnego rodzaju uczulenia, w tym na leki i nic się nie działo. Nie ma możliwości sprawdzenia tego w inny sposób, niż na "żywo". Oczywiście trzeba to robić w dobrym gabinecie lekarskim z pełnym zabezpieczeniem antywstrząsowym.