Żywienie 10-miesięcznego dziecka

witam synek ma 10 m-cy waży 11 kg mierzy 80 cm przedstawię jego żywienie w ciągu dnia 6.30-pierś , 8.30 kromka chlebka razowego z serkiem lub wędlinką, 10.00-pierś, 12.30-obiad(200ml), 15.00-pierś ,18.00 kaszka (200ml), 20.30-pierś , czy dobrzę i czy niezaczęsto go karmię, dodam że bardzo lubi jeśc , dużo też pije

Przedstawiony schemat żywienia nie jest idealny (brak w nim owoców i warzyw, które powinny się pojawiać co najmniej 2-3 razy w ciągu dnia), ale co do ilości jest on prawidłowy. Jeżeli dziecko jest głodne i ma ochote jeść to jest w zdecydowanej większości objawem zdrowia i prawidłowego rozwoju. Z czasem będzie istniała konieczność zwiększenia porcji, gdyż wraz z rozwojem (a także szczególnie wraz z intensywniejszym ruchem) wzrasta zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze. Pierwszą osobą pomocą w kwestii ustalenia czy dziecko ma prawidłową masę i schamat żywienia jest prawidłowy powinien być prowadzący pediatra, w następnej kolejności warto się udać do dietetyka, który pomoże Pani dobrać odpowiedni plan żywienia (co do ilości i rodzaju wporowadzanych pokarmów).