Bicie serca w gardle i płytki oddech

Witam. Mam 22 lata. Od pewnego czasu czuję tak jakby bicie serca w gardle i płytki oddech, czasem następuje to po wysiłku a czasem zdarzy się po prostu w czasie spoczynku. Takie uczucie trwa kilka sekund. Badania serca w porządku, EKG wykonane 6 razy, echo i holter. Rok temu stwierdzono u mnie nerwicę, ale ataki nie powracają tak często jak kiedyś, jedynie lekki niepokój, ze dostane zawału i umrę, albo się uduszę... Czy to ma coś z tym wspólnego? Czy może mi się poważnego coś stać? Pozdrawiam.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam,
jeśli wykluczono podłoże medyczne to pani objawy maja najprawdopodobniej podłoże psychogenne - nerwicowe. Jedną z możliwości jest tu lęk paniczny ale potrzebna jest konsultacja z psychoterapeuta/psychiatrą w celu postawienia diagnozy. Polecam terapię poznawczo-behawioralna, która jest bardzo skuteczna w pracy nad zaburzeniami lekowymi (nerwicowymi).

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
www.poznacsiebie.pl