Ból brzucha pod pępkiem i maź o nieprzyjemnym zapachu

Witam. Od paru dni bardzo bolał mnie brzuch pod pępkiem. Biorę leki Biseptol i Diclac. Dziś rano, zaraz po obudzeniu się, zauważyłem, że wypłynęła mi z pępka maź o bardzo brzydkim zapachu. Wydaje mi się, że jest to ropa. Bardzo proszę o sugestie, co powinienem zrobić w zaistniałej sytuacji. Może okładać pępek gazą z Rivanolem? Dodam jeszcze, że odczuwam ból zaraz pod pępkiem podczas oddawania moczu. Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do chirurga. Prawdopodobnie jest to związane z infekcją lub wystąpieniem ropnia. Konieczna jest ocena wizualna.

Witam. Opisane objawy są niepokojące i mogą świadczyć o infekcji toczącej się w obrębie jamy brzusznej. Proszę bezwzględnie zgłosić się do lekarza który przeprowadzi bezpośrednie badanie.