Brak potrzeby seksu u 30-letniej dziewicy

Witam. Mam 30 lat i nadal jestem dziewicą. Nigdy nie ciągnęło mnie do stracenia cnoty. Podobali mi się mężczyźni ale jak tylko zauważyłam zainteresowanie z jego strony to się wycofywałam (plotłam trzy po trzy, paskudny ubiór, nie dbałam wcale o siebie). Gdy byłam młodsza to gdy inni się śmieli ,,nie wiesz co tracisz" odpowiadałam ,,wiem czego nie tracę". Zawsze trzymałam się na uboczu, jestem nieufna ale i religijna. Czy jestem po prostu aseksualna czy gdzie indziej tkwi powód mego stanu?

Dzień dobry!

Każdy człowiek i każda historia jest inna, stąd nie nie jest możliwe zrozumieć i opisać Pani sytuację na podstawie skąpych informacji. Zachęcam do podjęcia psychoterapii, aby bliżej i bardziej szczegółowo, w indywidualnym kontakcie z psychoterapeutą, zrozumieć siebie - swoje myśli, poglądy, emocje, uczucia (często nieuświadamiane) wobec siebie samej, wobec mężczyzn, związków, seksualności itp.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pani zmienić swój sposób funkcjonowania / przeżywania to jak najbardziej może Pani skorzystać z konsultacji u psychoterapeuty, które mogą zakończyć się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (Poradnia Zdrowia Psychicznego, Poradnia Seksuologiczna) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Tow. Psychiatrycznego wg miejscowości.