Chondromalacja rzepki II stopnia na kłykciu bocznym

W wakakcje miałam chondromolację rzepki II stopnia na klykciu bocznym. Oraz lateralizację czynnościowa rzepki do 7 mm.Po fizjot objawy bólu nie zniknęły, zlecony został rezonans. W wyniku pojawia się: niewielka ilość plynu w jamie kolana. Obecny fałd przyśrodkowy, niepogrubiały. Rozbudowana tylna część ciala hoffy w kierunku jamy stawowej, wypuklajaca się do jamy stawowej na ok 8 mm od wewnętrznej powierzchni więzadła poprzecznego. bolesne blokowani kolana, bol przy wchodzeniu i schodzeniu

Szanowna Pani,
Długotrwały przebieg choroby, bolesne blokowanie stawu oraz uszkodzenie chrzastki stawowej sprawiają ze w Pani wypadku podjąłbym decyzje o wykonaniu artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu