Ciągłe kłótnie w związku i odejście partnera

Witam, Mój związek wisi na włosku, być może już jest za późno na cokolwiek - mój partner postanowił odejść. Powodem są nasze kłótnie, które trwają od roku, systematycznie kłócimy się co 2-3-4 góra 6 dni. Te kłótnie to nie są zwyczajne sprzeczki - nierzadko się obrażamy, krzyczymy na siebie, parę razy doszło do popychanek. Czy jest jakakolwiek szansa byśmy przestali to robić, wyszli z tego schematu? Co musielibyśmy zrobić? Poza kłótniami bardzo ale to bardzo się kochamy. Pozdrawiam, Monika

Pani Moniko,

Prawie zawsze jest szansa na zmianę, a nad związkiem można pracować. Jeśli naprawdę się kochacie i chcecie być razem, warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty par. Gdyby nie udało się namówić do tego partnera, psychoterapia indywidualna również mogłaby pomóc zrozumieć na czym polega problem i jak sobie z nim poradzić.

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

Witam, nie wiem co oznacza ,,po za kłótniami bardzo się kochamy" a kontekście ,,mój partner postanowił odejść", myślę, iż powinna udać się Pani do psychologa porozmawiać o powodach tych kłótni , nawet jeśli związek nie przetrwa. Jeśli partner zmieni decyzję o odejściu, postanowi zostać z Panią, mogą Państwo skorzystać z terapii dla par by poprawić sytuację, wasze relacje. Przeciwwskazaniem do tego rodzaju terapii jest jednak decyzja jednego z partnerów o odejściu, rozstanie, przemoc.Pozdrawiam serdecznie.