Co mogę zrobić, by mąż chciał częściej uprawiać ze mną seks?

Co mogę zrobić,by mąż chciał częściej uprawiać ze mną seks?Dla niego raz w tygodniu to jest często i nie widzi problemu.Chyba z nim coś jest nie tak.Czy to oznacza,że może być na coś chory?

Dzień dobry!

Ludzie różnią się między sobą poziomem potrzeb seksualnych. Każdy człowiek ma nieco inne libido, nieco inną seksualność - to naturalne. Niektórzy uprawiają seks codziennie - inni co kilka tygodni, i żadna z tych potrzeb czy zwyczajów nie musi świadczyć o zaburzeniach, czy chorobach.

Oczywiście, sytuacją idealną byłoby, gdyby w pary wiązały się osoby o bardzo podobnych potrzebach seksualnych. Często jednak tak się nie dzieje i zadaniem większości par i małżeństw jest poszukiwaniu kompromisu.

Istnieją choroby i zaburzenia zdrowotne, a także sytuacje i problemy życiowe czy w relacji partnerskiej, którą mogą powodować spadek libido. Aby je zdiagnozować i zrozumieć konieczna jest jednak dłuższa osobista rozmowa w gabinecie, zebranie większej ilości informacji i przeprowadzenie badań diagnostycznych.

Pozdrawiam!

Witam, jeżeli ktoś ma ochotę na seks raz w tygodniu i to mu wystarcza to zdecydowanie nie można powiedzieć, że jest chory.Natomiast Pani czuje się sfrustrowana w tej relacji i z tego względu należy rozważyć wspólną konsultację u psychologa seksuologa, ale mąż oczywiście musiałby wyrazić na to zgodę. Generalnie w związku osób o różnych temperamentach, którzy chcą pozostać w relacji, wskazane jest dążyć do kompromisu. Pozdrawiam