Co robić, gdy nir daję sobie rady z pracą?

Dzień dobry , 27 lat mam taki problem niewiem co mam robić bo nie sprawdzam sie w nowej pracy i z powodow finasowych nie moge jej zmienić , jestem tam za wolna i jest mi ciężko wiem że wrzedzie sie trzeba wykazać ale ja chocbym chciała to nie daje rady co mam robić

Witam, rozumiem że odczuwa pani trudności w związku z pracą. Z powodów finansowych nie może jej Pani zmienić. Czy ma Pani możliwość zmiany stanowiska lub trybu pracy w ramach tego samego miejsca pracy? Proszę się zastanowić czy istnieje możliwość dostosowania stanowiska do Pani potrzeb i możliwości. Być może jest ktoś w Pani otoczeniu kto zna bliżej Panią i Pani sytuację i z tej perspektywy doradzi najlepsze rozwiązanie.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka

Mgr Patrycja Nosel Psycholog

Szanowna Pani, rozumiem, że boryka się Pani z problemem w pracy, który jest związany z niemożliwością realizowania swoich obowiązków zawodowych tak, jakby Pani tego od siebie oczekiwała? Mówi Pani o tym, że swoje zadania otrzymywane w miejscu pracy wykonuje Pani zbyt wolno, a jednocześnie kosztuje to Panią bardzo dużo energii, wysiłku. Z wypowiedzi nie wynika jednak, dlaczego myśli Pani o sobie w tej sposób - czy otrzymała Pani jakiekolwiek uwagi ze strony szefostwa lub innej osoby decyzyjnej bądź kolegów z pracy, które mogłyby sugerować, że źle lub zbyt wolno wykonuje Pani swoje zadania? Czy jest to tylko i wyłącznie Pani subiektywne zdanie i martwi się Pani, że ktoś zauważy i straci Pani pracę? Bardzo ważną kwestią jest zrozumienie, czy problem rzeczywiście leży w Pani słabszych umiejętnościach zawodowych czy może w niekonstruktywnym przekonaniu o sobie, że jest Pani nie wystarczająco dobra, że są lepsi, że powinna Pani szybciej i lepiej to robić itp. Pomocną będzie psychoterapia indywidualna, do której rozpoczęcia szczerze zachęcam.