Czy analizując takie usg mam powody do niepokoju?

Witam, 2 stycznia miałem przeprowadzoną laparoskopię zwężenia połączenia miedniczkowo- moczowodowego (wada wrodzona z wodonerczem). W miniony czwartek zrobiłem sobie kontrolne USG. Miedniczka nerkowa jest o wymiarach 81x59x57 (ap) Czy mam powód do niepokoju? Czy objawem złego funkcjonowania układu moczowego może być żółty język?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszystko zależy jak badanie wyglądało przed operacją. Dopiero porównując to badanie, z badaniem wcześniejszym można wysnuć jakieś konstruktywne wnioski. Najprawdopodobniej żółty język nie ma nic wspólnego z funkcjonowaniem układu moczowego.