Czy moje objawy wskazują na schizofrenię czy nerwicę?

Schizofrenia czy nerwica? Witam chciałabym zeby ktos ppowiedzial mi co się ze mna dzieje. Bardzo czesto kłóce sie ze swoim mężem o jego ex boje sie ze mnie zdradzi, wpajamu mu niektore rzeczy ktore nie sa prawda i bo mam wrazenie ze wkoncu sie do czegos przyzna, opadam z sil, mam zaniki pamieci zmiany skórne, najchetniej siedzialabym w domu z daleka od innych, po rozmowach ze swoja matka ktora nieprawda za nim zaczynam myslec ze jest to prawda, w momentach jak moj maz pije i nie wraca na noc boje sie o niego, a jak juz wroci to zaczynam sie z nim kłócić do takiego stopnia ze on zaczyna rozwalac wszystko w mieszaniu a ja w tych momentach sie trzęse jak bym miala dostac padaczki. Prosze o pomoc

Dzień dobry,

Pani opis nie wskazuje na schizofrenię, ale proszę tego nie traktować jak diagnozę. Postawienie trafnej diagnozy jest możliwy jedynie w czasie kontaktu osobistego, w tym wypadku zaleciłbym wizytę u lekarza psychiatry.

Z poważaniem.
Adam Zajączkowski