Jak radzić sobie z silnymi, natrętnymi myślami?

Witam ,mam 30 lat od kilku tygodni doświadczam bardzo natrętnych myśli , gonitw myśli nad którymi nie jestem w stanie zapanować , dodatkowo mam zaburzenia koncentracji , problemy z pamięcią , nie potrafię sobie przypomnieć o czym myślałam przed chwila . Dodam tylko ze sytuacja ta rozpoczęła się po bardzo stresującym wydarzeniu , które niestety cały czas jest obecne , a jest nim rozstanie . W nocy budzę się z napadami lęku . Lęk towarzyszy mi cały dzień .
KOBIETA, 31 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry,

Po bardzo trudnym psychicznym doświadczeniu mogą występować takie objawy. Mogą utrzymywać się do kilku tygodni. Jeśli nie będą znikały lub się nasilały zachęcam do udania się do psychiatry i ewentualnie do psychoterapeuty.

Pozdrawiam