Co mogę robić z tymi natrętnymi myślami?

Witam od pewnego czasu zauważyłam u siebie zmianę.Zaczęło się od natrętnych myśli,które nie miały ładu i składu.Czuć jakby pochodziły od jakiejś innej osoby w mojej głowie jakbym ja myślała swoje a ktoś coś dopowiadał.Coraz częściej w stresujących sytuacjach również odczuwam jakbym przez te myśli coś mówiła i wydaje mi się,że ludzie słyszą moje myśli gdy tylko pojawi się jakiekolwiek spojrzenie i odrazu zakładam najgorsze.Mam również bardzo duże problemy ze snem chodzę spać nad ranem bo po prostu boje się spać i nie mogę zasnąć przy zgaszonym świetle lub sama.Odczuwam duży stres idąc spać i zamykając oczy i co chwila podnoszę głowę aby sprawdzić czy nikt nade mną nie stoi.Staram się wszędzie mieć zapalone światło bo mam wrażenie,że widzę coś w ciemności.Czasem słyszę skrzypanie lub muzykę czego inni nie słyszą.Jeśli pojawi się jakikolwiek dźwięk odrazu wstaje i myśle,że ktoś po mnie idzie i zaczynam płakać.Na co wskazują moje objawy i gdzie się z tym udać?
KOBIETA, 24 LAT 2 tygodnie temu

Co zrobić, gdy sen nie przychodzi?

Nie możesz zasnąć? Przekręcasz się z boku na bok? Obejrzyj filmik i dowiedz się, co robić w takiej sytuacji. Ekspert podpowiada, jak sobie pomóc, kiedy sen nie przychodzi.

Przedstawione przez Panią objawy sugerują istnienie złożonego problemu psychicznego (omamy słuchowe, bezsenność, urojenia). Proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza psychiatry (skierowanie nie jest potrzebne).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty