Co mogę robić z tymi natrętnymi myślami?

Witam od pewnego czasu zauważyłam u siebie zmianę.Zaczęło się od natrętnych myśli,które nie miały ładu i składu.Czuć jakby pochodziły od jakiejś innej osoby w mojej głowie jakbym ja myślała swoje a ktoś coś dopowiadał.Coraz częściej w stresujących sytuacjach również odczuwam jakbym przez te myśli coś mówiła i wydaje mi się,że ludzie słyszą moje myśli gdy tylko pojawi się jakiekolwiek spojrzenie i odrazu zakładam najgorsze.Mam również bardzo duże problemy ze snem chodzę spać nad ranem bo po prostu boje się spać i nie mogę zasnąć przy zgaszonym świetle lub sama.Odczuwam duży stres idąc spać i zamykając oczy i co chwila podnoszę głowę aby sprawdzić czy nikt nade mną nie stoi.Staram się wszędzie mieć zapalone światło bo mam wrażenie,że widzę coś w ciemności.Czasem słyszę skrzypanie lub muzykę czego inni nie słyszą.Jeśli pojawi się jakikolwiek dźwięk odrazu wstaje i myśle,że ktoś po mnie idzie i zaczynam płakać.Na co wskazują moje objawy i gdzie się z tym udać?

Przedstawione przez Panią objawy sugerują istnienie złożonego problemu psychicznego (omamy słuchowe, bezsenność, urojenia). Proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza psychiatry (skierowanie nie jest potrzebne).