Czy warto zwrócić się o pomoc do specjalisty z tymi objawami?

Od dłuższego czasu jakoś około 3/4 lat czuje się tak jak bym zupełnie nie pasowała do miejsca w którym jestem. Przed wszystkimi którzy mnie znają udaje osobę która się niczym nie przejmuje nic nie jest w stanie jej zranić i taka która w pełni akceptuje siebie , tak naprawdę przejmuje się dosłownie wszystkim każdą najmniejszą drobnostką , każde wyzwisko czy obelga skierowana w moją stronę sprawia ze czuję jakby pękało mi serce i za każdym razem jak patrzę na siebie w lustrze to słyszę w głowie każde z tych obraźliwych słów i myśle ze każde jest prawdziwe.nie akceptuje siebie, tylko że nie mam pojęcia jak to wyjaśnić bo nie chodzi tu o wygląd tylko po prostu o życie nie potrafię tego wyjaśnić . Stworzyłam postać której tak naprawdę nie ma i którą nie jestem, i jest mi bardzo ciężko udawać chować w sobie wszystkie te emocje. To udawanie ze jest wszystko dobrze mnie wykańcza, nigdy nie powiedziałam nikomu ze coś jest źle zawsze mówię ze jest dobrze, ale już nie daje rady czuje się wyczerpana psychicznie. I może było by lepiej jakbym pogadał z kimś ze znajomych, ale każdego odtrącam nikomu nie potrafię zaufać. Boje się, boje się tego ze ci ludzie mnie zdradzą, powiedzą ze będą przy mnie a tak naprawdę zostawią mnie przy pierwszej okazji. Codziennie myśle tylko o tym ze beze mnie było by wszystkim lepiej, chciała bym usnąć i się już nie obudzić. Kilka razy połknęłam dużą ilość tabletek różnego rodzaju, ale po kilku minutach ogarniał mnie strach, i na sile wymiotowałam żeby pozbyć się tabletek które połknęłam. Kilka razy się również pocięłam tylko tu również była taka bariera strachu. Wiec zostały mi po tym tylko brzydkie blizny. I chciałam zapytać czy mógłby mi ktoś pomóc , i chodź po takim opisie określił na co to wygląda i czy warto zwrócić się o pomoc. :)

Szanowna Pani,

wymagane jest wsparcie psychoterapeutyczne, pomoc można uzyskać w Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ).
Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś