Czy są jakieś sposoby na radzenie sobie z natrętnymi myślami?

Kilka dni temu dostałam złą nowinę od kogoś z rodziny i od tej pory bardzo martwiłam się o tą osobę przez kilka dni. Jak na razie okazuje się że sprawa nie jest aż tak poważna ale bardzo negatywnie zareagowałam. Przeżyłam dość silny stres o od dwoch dni nękają mnie uporczywe - natretne myśli. Muszę czym się mocno zająć bo wtedy to trochę odpuszcza. Bardzo obawiam się że te myśli się utrwalą i będę musiała z tym żyć a to wprawia mnie w poczucie winy. Przecież nie jestem aż taką złą osobą. Czy są jakieś sposoby na radzenie sobie?
KOBIETA, 32 LAT 7 miesięcy temu

Dzień dobry, na myśli natrętne dobrym sposobem jest medytacja. W sieci jest mnóstwo materiałów audio i wideo (np. kanał na YouTube @ChodźnaSłówko) lub aplikacji mobilnych, które pozwalają w łatwy sposób nauczyć się technik medytacji i relaksacji. Dzięki temu uczymy się jak oczyszczać nasz umysł z natrętnych myśli. Początki mogą być trudne, jak każe uczenie się nowej umiejętności natomiast warto być cierpliwym. Pozdrawiam i życzę powodzenia