Czy mam jakiekolwiek podstawy, żeby starać się o diagnozę?

Dzień dobry, od dzieciństwa zmagam się z chaotycznością i niezapominalstwem. Chciałbym iść na diagnozę ADHD, ale moja mama mówi, że nie mam i mam tylko gorsze dni, gdy moi znajomi, w tym osoba z ADHD twierdzą, że mogę je mieć. podam mniej więcej przykłady, które mnie niepokoją -Zapominanie rzeczy niezbędnych do mojej pracy, zabieranie części z nich -Zapominanie przedmiotów po które potrafię się wracać 5 razy -Wysyłanie klientom zamówienie dla innego klienta -Nie rozumiem/odklejam się, gdy ktoś coś do mnie mówi -Akceptuję więcej zamówień, bo czuję się jakbym musiał to robić -Gdy pisałem ten tekst nie dokańczałem wypowiedzi, tak jakbym o nich zapomniał Chciałbym tylko wiedzieć czy mam jakiekolwiek podstawy, aby starać się zrobić diagnozę. Jestem zdania, że każdy problem, który męczy człowieka w codziennym funkcjonowaniu, jak najbardziej potrzebuję psychologa, ale w tym wypadku jestem dość zmieszany i nie wiem czy w końcu mogę coś działać. Dziękuję z góry za odpowiedzi i przepraszam za długi wpis.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry,

Zawsze popieram zrobienie diagnozy. Może ona wyjaśnić to co się z nami dzieje. Możemy też ewentualnie sięgnąć po farmakoterapię, która może pomóc w radzeniu sobie z niektórymi trudnościami czy też iść na psychoterapią i spróbować pracować z przedstawionymi objawami. Pozdrawiam