Czy można tak łączyć Prefaxine 150?

Czy mogę przyjmować Valerin Max podczas terapii lekiem Prefaxine 150? Leczę się z zaburzeń lękowych
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Rozumiem Pana obawy dotyczące łączenia leków. Słusznie, że poszukuje Pan odpowiedzi przed połączeniem specyfików, którego nie jest Pan pewien.

Specyfik Valerin Max (https://portal.abczdrowie.pl/valerin-max-opinie-sklad-dzialanie-wskazania-i-przeciwwskazania ), będący suplementem diety zawierającym wyciągi ziołowe, jest często stosowany do łagodzenia napięcia nerwowego i ułatwienia zasypiania. Prefaxine (https://portal.abczdrowie.pl/wenlafaksyna-wskazania-dzialanie-dawkowanie-i-przeciwwskazania ), z kolei, jest lekiem przepisywanym na receptę na zaburzenia lękowe i depresję. Jego działanie opiera się o substancję czynną wenlaflaksynę, należy do grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI).

Pomimo że Valerin Max jest produktem naturalnym, zawsze zaleca się ostrożność przy łączeniu go z lekami na receptę, zwłaszcza z grupy SSRI, ze względu na potencjalne interakcje i możliwe nieprzewidywalne wzajemne wzmocnienie działania. Najbezpieczniej będzie, gdy skonsultuje Pan tą możliwość z lekarzem prowadzącym (specjalistą psychiatrą znającym dokładnie Pana sytuację zdrowotną), aby upewnić się, że połączenie tych substancji jest bezpieczne w Pańskim przypadku.

Proszę pamiętać, że zarówno ziołowe suplementy diety, jak i leki na receptę, mogą mieć różne efekty uboczne i oddziaływać na siebie (wzmacniając lub osłabiając swoje działanie), dlatego warto skonsultować każdą zmianę w terapii z profesjonalistą.

Życzę Panu zdrowia i ukojenia nieprzyjemnych symptomów, pozdrawiam serdecznie. Proszę traktować siebie łagodnie i z życzliwością.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.