Czy można w jakiś sposób usztywnić nogę?
Złamanie trzaszczek Proszę o pomoc specjalistę . Rtg wykazało rozmiażdzenie przez ciężkie krzesło trzaszczek. Lekarz tylko, zalecił twardsze buty np adidasy aby nie chodzić w trampkach i to wszystko. Noga boli, zwłaszcza przy dłuższym chodzeniu, bieganiu za dziećmi. Czy, można w jakiś sposób usztywnić nogę? Zrobić coś aby wspomóc leczenie wby trzaszczki sie zrosły i ból nie był tak silny? Nie daj Boże jeszcze dziecko ustanie mi na palca to zwijam sie z bólu, jak chodzić też z taką nogą po domu. Proszę o pomoc.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
złamanie, a w Pani przypadku zmiażdżenie trzaszczki w stopie, to uciążliwa dolegliwość. Przy takiej diagnozie zazwyczaj zaleca się leczenie zachowawcze, co w pierwszej kolejności oznacza stosowanie mało inwazyjnych procedur niechirurgicznych, takich jak noszenie odpowiedniego obuwia, łagodzenie bólu, a przede wszystkim wdrożenie odpowiedniej fizykoterapii. Pierwszym celem działań rehabilitacyjnych jest zmniejszenie dolegliwości bólowych. Aby zniwelować ból zaleca się odpoczynek oraz rezygnację z aktywności fizycznej o intensywnym przebiegu. Bardzo przydatne są buty ze specjalną, półokrągłą podeszwą sprzyjającą odciążeniu trzeszczek.
Zabiegi fizykoterapeutyczne wpływające na przyspieszenie regeneracji to np. pole magnetyczne oraz krioterapia. Ponadto w celu łagodzenia dolegliwości bólowych stosuje się przeciwzapalne leki niesteroidowe. W ostateczności lekarz może zlecić chirurgiczne usunięcie trzeszczki. Jednak dzieje się tak w wypadku, gdy po okresie około roku od wdrożenia leczenia, ból dużego palucha oraz kłucie w stopach nie ustępują. Życzymy zdrowia i powrotu do pełni sił.
Nasi specjaliści odpowiedzieli już na podobne pytania:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pekniecie-trzeszczki-palucha-w-stopie
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/usztywnienie-zlamanego-palca-u-stopy