Czy niewielkie zwyrodnienia kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego oraz zmiany przeciążeniowe mogą dawać objawy bólowe?

Witam Czy niewielkie zwyrodnienia kręgosłupa szyjnego i lędzwiowego,zmiany przeciążeniowe na odc c4 i c6 niewielkie obniżenia w st. międzywyrostkowych mogą dawać objawy bólowe?dokucza mi ból prawej strony,prawie na pupie.Zwł w nocy Drętwieje lekko noga,a ból promieniuje do podbrzusza boli mnie przód i tył na wysokości bioder.Mocne rozmasowanie przynosi ulgę,ale to miejsce jakby puchnie,powstaje taka spora gula.Dokucza mi to od ciąży zakończonej cc(zewnątrzoponowe) Co w takim miejscu może boleć?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie zgłaszane objawy wynikają z konfliktu ze strukturami nerwowymi w obrębie kręgosłupa. Konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem.