Czy przedawkowanie leków nasennych może być przyczyną śmierci?

Witam bliska mi osoba popełniła samobójstwo przy pomocy tabletek. Znalazła w internecie jaka jest dawka śmiertelna i polknela dwa opakowania i tu moje pytanie czy to jest możliwe bo pisało że ta dawka śmiertelna to kilka gram i to właśnie te 2 opakowania. Czy to nie "za mało" żeby się zabić bo kiedyś z ciekawości patrzyłam jaka dawka śmiertelna leku z grupy benzodiazepin to mi wyszło że przy mojej wadze musiałabym wziąć aż 150 opakowań leku. Więc się tak zastanawiam. Czy to możliwe że tak nieduża dawka zabija. To był lek chyba z grupy neuroleptykow, starszy, o dodatkowym działaniu sedatywnym. I czy były jakieś szanse na uratowanie tej osoby? Bardzo chciałabym usłyszeć że ta osoba już nie cierpiała. Czy ona po prostu "zasnela" czy może miała jakieś bóle? I po jakim czasie od zażycia następuje śmierć? Proszę o odpowiedź bo dręczą mnie pytania, a ból po stracie wciąż jest obecny może jak ktoś mnie uspokoi to mi ulzy

Szanowna Pani,
zachęcam Panią do skorzystania z pomocy psychologicznej, wsparcie specjalistyczne jest dla Pani wskazane.
Benzodiazepiny grupa leków o działaniu przeciwlękowym, uspokajającym, nasennym, przeciwdrgawkowym. Więc zażycie powoduje w/w skutek. W każdym przypadku nasilenie działania jest inne, więc często po zażyciu leków, po wypłukaniu żołądka, przekierowaniu pacjenta na toksykologię można odwrócić działanie leków i powrócić funkcje poszczególnych narządów wewnętrznych.
Pozdrawiam serdecznie