Czy to może być przyczyną silnego bólu pleców i brzucha?
witam, z powodu dokuczliwego bólu po lewej stronie miałam robiony rezonans kręgosłupa . W wyniku między innymi : niewielkie dokanałowe uwypuklenie tarcz m/kr L3-L4, L4-L5 dochodzące do przedniej pow worka oponowego. W lewej nerce wysokosygnalowa zmiana ogniskowa. Czy to może być przyczyną silnego bólu pleców i brzucha ? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
Prawidłowo, że wykonała już Pani pewną diagnostykę, aby odnaleźć źródło wspomnianych objawów.
Z racji odległości trudno jest jednoznacznie ocenić Pani stan zdrowia. Zalecamy zatem stacjonarną konsultację z lekarzem internistą oraz neurologiem, który po badaniu przedmiotowym i wnikliwej analizie dotychczasowych wyników badań będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu.
Istnieje pewne przypuszczenie, że zarówno bóle brzucha oraz okolic pleców mogłyby wynikać z występującej zmiany ogniskowej w obrębie nerki. Świadczyć to może o obecności naczyniaka lub torbieli. Stan ten może być do dalszej obserwacji i kontroli, jednak o takim postępowaniu może decydować wyłącznie lekarz.
Ponadto na podstawie wskazanego fragmentu opisu rezonansu kręgosłupa można stwierdzić, że wystąpiła protruzja krążka międzykręgowego z możliwym uciskiem na rdzeń kręgowym. Taka sytuacja może wywoływać objawy bólowe w danej części kręgosłupa.
Niezbędna mogłaby okazać się właściwa rehabilitacja, aby poprawić aktualny stan zdrowia.
Życzymy Pani lepszego samopoczucia!
Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/zwyrodnienie-stawow-kregoslupa
https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-na-nerce
https://portal.abczdrowie.pl/czy-masz-zdrowe-nerki
A odpowiedź na podobne pytanie można przeczytać pod poniższym linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uwypuklenie-tarczy-miedzykregowej-w-wyniku-badania-kregoslupa