Czy zmiana zachowania to efekt wszywki?

Mam problem. Mój partner miał zawsze problemy alkoholowe. W końcu po 8latach sie zaszył. Wszywke wziął na rok czasu a juz zaczął po dwóch miesiacach spozywac alkohol. Aż w końcu zaczął pić więcej. Czy po tej wszywce i tak szybkim spożywaniu alkoholu ma wpływ na zachowanie i psychikę. Pod w plywem alkoholu zaczął być bardziej agresywny nerwowy i nie dociera do niego co sie mowi. Mam wrażenie że nie kontroluje swojego zachowania. Brak swiadomosci. Czy to po tej wszywce jest taki.

Witam Panią. Trudno na podstawie Pani postu i na odległość precyzyjnie odpowiedzieć na Pani pytanie. Najbardziej kompetentną osobą jest lekarz, który dokonał tego zabiegu. To on wie jakiej substancji użył i czy ona (a jeśli tak to w jaki sposób) daje objawy w interakcji z alkoholem. Spektrum tych objawów może być różne od nieprzyjemnych w odczuciu po zagrożenie zdrowia a nawet życia. Proszę pamiętać, że tego typu zabiegi nie mają nic wspólnego z profesjonalnym leczeniem problemu alkoholowego. Wypowiedziała się nawet na ten temat Światowa Organizacja Zdrowia. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Dzień Dobry pani,

Na Pani pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć, bo każdy reaguje w sposób indywidualny.
Proszę zachęcić Partnera do podjęcia terapii, w Poradni leczenia uzależnień, gdzie leczenie terapeutyczne jest bezpłatne - w ramach NFZ-tu.

A z mojej strony proszę zadbać o siebie i skoncentrować się przede wszystkim na swoich potrzebach.

Myślę, że powinna Pani również rozważyć rozmowę z psychologiem.

Z życzeniami pomyślności,
Irena Mielnik-Madej

Witam serdecznie,

Myślę, że na to pytanie precyzyjnie odpowie lekarz, który dokonał zabiegu. Dodatkowo zalecam podjęcie terapii u specjalisty do spraw uzależnień. W Łodzi jest wiele takich poradni, np. na NFZ - Wojewódzki Ośrodek Leczenia Uzależnień przy szpitalu na ul. Aleksandrowskiej, bądź Poradnia na ul. Niciarnianej.
Zachowania agresywne często towarzyszą uzależnieniu, dlatego warto jak najszybciej porozmawiać z partnerem o podjęciu terapii. To może być trudne ze względu na jego podejście i zapewne małą gotowość i motywację do zmiany. Warto próbować, ale decyzja leży po stronie mężczyzny.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA