Jaka psychoterapia będzie dla mnie skuteczna?

Witam . Jaka może być przyczyn bardzo silnego przeżywania emocji oraz jednoczesnego pragnienia bliskich i wspierających relacji ale jednoczesne przeżywanie bardzo negatywnie ludzi jako tych złych , niewystarczających i mających mnie gdzieś . Przeżywam również stany lekowe , związane z wypadkami - boje się wyjść rodziny z domu że już poprostu nie wrócą . Rozpoznanie jakie dostałam od psychiatry to Zaburzenia depresyjno- lekowe I zaburzenia osobowości bno Moim problemem jest tak że odczuwanie bardzo dużej pustki i brak poczucia sensu w życiu . Jaka psychoterapia by się sprawdziła w tym przypadku ? Niestety psychodynamiczna nie przyniosla rezultatów .
KOBIETA, 24 LAT 6 miesięcy temu

Nie tylko same podejście teoretyczne psychoterapii ale też osoba samego terapeuty może mieć znaczenie.

Jeśli jednak podejście psychodynamiczne okazało się nieskuteczne rozważyłbym terapię schematów (wariantu terapii poznawczo-behawioralnej).