Depresja a terapia psychodynamiczna

Witam. Byłam w szpitalu psychiatrycznym ponad 2 lata temu na depresje. Wykryto ze moja osobowość rozwija sie w kierunku chwiejnej emocjonalnie. Mam terapie psychodynamiczna chciałabym sie zapytać co mogę zrobić jako pacjent żeby ta terapia była efektywna.

Witam, przede wszystkim musi mieć Pani dobra relacje z terapeuta oparta na szczerowsci
i otwartości. Zachęcam do mówienia o swoich uczuciach i fantazjach także tych dotyczących terapeuty. Proszę tez nastawić sie na terapie długotrwała, która moze trwać nawet kilka lat, ale na pewno zachowując wcześniej wspomniane zasady szybko poczuje Pani zmiany. Pozdrawiam

Po pierwsze powinna pracować pani spontanicznie. Przygotowywanie się, a rozumiem że to chce pani zrobić, może przynieść negatywne skutki, gdyż zamiast przepracowywac problem będzie się pani zastanawiać czy robi to dobrze. Proszę dać się prowadzić terapeucie, a na pewno terapia przeniesie skutki. Pozdrawiam