Dlaczego hobby partnera jest ważniejsze ode mnie?

Witam, Jestem z chłopakiem ok 3 lat z przerwami.On ma hobby - pielgrzymki a zimą narty. Kocham go, ale z drugiej strony nienawidzę jego hobby, bo jest ważniejsze ode mnie.Prowadzę bloga,ale nigdy nie był ważniejszy od Niego.On nie chce zrezygnować z niczego.Jak do Niego jeżdżę(mieszka sam) to muszę chodzić na obiadki do jego mamy która mieszka blisko.Boję się o swoją przyszłość,bo nie mogę znaleźć pracy.W kwestii zamieszkania też nie możemy się dogadać,On ciągnie do swojej miejscowości.Co robić?

Witaj,
w podobnych przypadkach,gdzie równocześnie istnieje potrzeba bycia ze sobą i nieumiejętnośc wyrażania swoich oczekiwań pomocna jest terapia wspólna pary.Służy ona temu,by podtrzymać elementy wiążące dwoje ludzi i wykluczyć lęk niepewności przejawiający się często próbami wywierania nacisków w róznych sferach.Myslę,że jesteście na tym etapie,gdzie pomoc z zewnątrz będzie przydatna,skoro nie macie wsparcia od rodzin albo przyjaciół.
Polecam i zapraszam w razie potrzeby

Dzień Dobry Pani,

W relacji miedzy Wami widzę błąd komunikacyjny i jako skutek brak satysfakcji ze związku.

Zachęcam Panią do skupienia się na sobie i na swoich potrzebach, a wtedy popatrzy Pani na Waszą relację z innej perspektywy, czego Pani serdecznie życzę,

Jeśli chciałaby Pani ze mną porozmawiać na ten temat, zapraszam do kontaktu na Skype.

Irena Mielnik-Madej