Dlaczego nie odczuwam objawów ciąży?
Jestem w 14 tyg. ciąży. Do tej pory codziennie czułam jakieś ciągnięcia w macicy, musiałam uważać przy wstawaniu z łóżka i przy innych aktywnościach, bo odczuwałam, że ciąża istnieje. W tej chwili nie czuję nic, mogę podnieść nogę do góry i zero uczucia w okolicy macicy. Usg robione 2 tyg temu i było wszystko w porządku. Czy jest to powód do niepokoju?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
każda kobieta przechodzi ciążę inaczej. Może również zdarzyć się tak, że jednego dnia objawy ciąży będą odczuwane bardziej, a innego dnia mniej.
Jeśli dotychczasowe badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości, to najprawdopodobniej wszystko jest w porządku, a brak odczuwanych objawów jest przejściowy. Gdyby jednak doszły do tego inne niepokojące objawy lub nie odczuwałaby Pani nic przez kilka dni, warto skonsultować ten stan z ginekologiem.
Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania innych użytkowniczek znajdzie Pani poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-odczuwanych-objawow-ciazy-w-9-tygodniu,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-odczuwania-objawow-ciazy-w-10-tygodniu,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zanik-objawow-ciazowych-w-9-tygodniu-ciazy.