Ile czasu może trwać ten stan?

Witam. Mam pytanie. Od roku mam stwierdzone zaburzenia osobowości typu Borderline i uzależnienie krzyżowe. Wyszłam ze szpitala w listopadzie. Mam stały kontakt z lekarzem, który mnie prowadził. Powiedział, że mam hipomanę i że z chęcią przyjąłby mnie na oddział na obserwację. Jestem po 4 hospitalizacjach i po terapii uzależnień. Czytałam o hipomanii i faktycznie część rzeczy się zgadza. Pobudzenie, brak snu, rozgadanie, natłok myśli, problemy z koncentracją, dodatkowo często mam deja vu. Ludzie z mojego otoczenia, bliscy znajomi, psychologowie mówią, że o niepokojące tym bardziej, że jestem po ciężkim stanie depresyjnym, miałam ostry zespół odstawienny i abstynencyjny. Aktualnie jestem w stanie przenosić góry. Mój psychiatra również się zaniepokoił, ale nic z tym nie zrobił, więc nie wiem co mam o tym myśleć i komu wierzyć. Zastanawiam się również nad tym co się stanie jeśli nie będę "leczyć" Owen hipomanii, która być może mam, ale nie jestem w stanie się do tego przekonać. Jakie istnieje ryzyko? Ile czasu może trwać ten stan? Komu wierzyć?

Dzień dobry,
Niestety każdy przypadek jest inny i nie znając Pani nie mogę wypowiadać się odnośnie diagnozy i rokowań. Sądzę, że jak najbardziej może Pani zaufać swojemu psychiatrze tym bardziej, że rozpoznanie hipomanii nie należy do rzadkich i wątpię by nastąpiła tu pomyłka. Jeśli nie podejmie Pani leczenia to istnieje ryzyko nasilenia się objawów i powrotu na oddział psychiatryczny. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i zachęcam do podjęcia leczenia.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/