Interpretacja USG tarczycy u 56-latki
Witam serdecznie Bardzo prosze o interpretacje badania usg tarczycy Stan po subtotalnej strumektomii Plat prawy tarczycy wielkosci 51,4x21,0x20,2 mm -objetosci 11,4 cm 3 Plat lewy tarczycy wielkosci 46,3x17,6x22,1 mm- objetosci 9,4 cm3 Miazsz calego gruczolu przebudowany guzkowo o podwyzszonej echogenicznosci (guzki scisle przylegaja do siebie) Uogolniony przeplyw miazszowy wzmozony Okoliczne wezly chlonne nie powiekszone

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Wynik oznacza przebudowę ze zmianami łącznotkankowymi (hiperechogeniczność) i możliwej nadczynności (wzmożony przepływ). Na pewno wskazana planowa kontrola u endokrynologa.