Jak mam się zachowywać, aby dziewczyna zrozumiała, że musi uważać, aby mnie nie stracić?

  Witam. Mam 20 lat. Dziewczyna ma 18. Kilka dni temu zerwałem z dziewczyną - jak mam się zachowywać w stosunku do niej, aby zrozumiała, że jestem wartościowy i musi być solidna, żeby mnie nie stracić, a jak już straci to żeby wiedziała, że byłem dla niej kimś ważnym, bez kogo nie potrafi żyć i w związku z tym wróciła do mnie z poprawą siebie? Zerwałem z nią, chociaż ją naprawdę kocham i chcę jej, ale innej, lepszej i wiem, że potrafi być lepsza. Jak ją do tego przekonać? Załamuję się, wiem, że jej chcę, ale odrobinę innej, lepszej. Proszę o pomoc.

Witam.

Jeżeli kochasz swoją dziewczynę, to zamiast zerwania, proponowałabym rozmowę na temat swoich wzajemnych oczekiwań odnośnie Waszego związku. Jeżeli partner decyduje się na rozstanie, to na ogół oznacza koniec, a nie propozycję jakiejś zmiany.

Nie napisałeś co konkretnie Ci przeszkadza w postępowaniu Twojej dziewczyny. Powinieneś postarać się porozmawiać z nią na ten temat, jak byś chciał być przez nią traktowany i jak ona miałaby Ci okazywać swoje zainteresowanie. Być może Twoja dziewczyna nie ma świadomości tego, że Ty nie czujesz się przez nią doceniony.

Serdecznie pozdrawiam.