Jak pomóc synowi z osobowością nieprawidłową F60, który nie chce się leczyć?

Jak mogę pomóc synowi który nie chce się leczyć a miał rozpoznanie osobowość nieprawidłowa F60.2 przebywał w szpitalu , wyszedł na własną prośbę. Syn nie mieszka z nami jest bezdomny ale czasem mnie nachodzi. Boję się o niego oraz o to że zrobi komuś krzywdę bo opowiada straszne rzeczy, słyszy jakieś głosy itp.

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

W sytuacji takich objawów jakie Pani zglasza proponuję rozważyć złożenie do sądu wniosku o przymusowe leczenie syna ze względu na to, że jego zachowanie może stwarzać dla niego samego zagrożenie.

Witam,na pewno może Pani z nim rozmawiać i namawiać na leczenie, jeśli w Pani ocenie jest ono konieczne może Pani wnioskować do Sądu o przymusowe leczenie,opisując zachowanie syna, to,co opowiada,ewentualne groźby.