Jak pozbyć się takich natrętnych myśli i lęku?

Witam od jesieni bardzo zle się czuję psychicznie oraz fizycznie najpierw był to ból w klatce piersiowej naczytałam się w internecie ze to może być depresja, nerwica oraz zawał bardzo się przestraszyłam przez co wtedy jeszcze gorzej się czułam. Mam chłopaka u którego jestem tydzień i wracam na tydzień do domu odkąd się zle poczułam nie chciałam wracać do domu miałam lęk cała się trzęsłam w środku, kiedy byłam w domu codziennie płakałam bo chciałam jechać do chłopaka coraz bardziej mnie to męczyło nie wiedziałam co zrobić nie potrafiłam jeść w swoim domu bo w mojej głowie było „zjesz zwymiotujesz”. Od miesiąca mam natrętne myśli o chłopaku ze go nie kocham i ze mam z nim zerwać chociaż ja tego nie chce bo bardzo go kocham nie chce z nim zrywać te myśli nie chcą mi wyjść z głowy nie wiem co robić co myśleć o tym wszystkim codziennie płacze ze przez te myśli nasz związek się zakończy bo posłucham się tych myśli. Pomocy!!

Witam Panią,

Objawy, które Pani opisuje wskazują na zaburzenia

obsesyjno-kompulsyjne.

Nerwica natręctw należy do grupy zaburzeń lękowych,

tzw. „błędnego koła”.

Również towarzyszące jej obsesyjne myśli nasycone są

bardzo wysokim poziomem lęku.

Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne nie tylko komplikują

i dezorganizują życie ale też przynoszą poczucie niepewności

i zagubienia, hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne

funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym

całą radość życia.

Zaburzeniom tym często towarzyszy silny lęk, rozdrażnienie,

napięcie psychiczne, nieumiejętność odpoczywania.

Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani natrętnych

myśli budzących lęk i przerażenie, dotrzeć do źródła Pani

dysfunkcyjnych wzorów postępowania i myślenia i na tej podstawie

opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii,

która naprowadza na zmianę powstałych uwarunkowań,

w wyniku czego zostanie wypracowane właściwe reagowanie

i zachowanie, a Pani odzyska spokój, równowagę wewnętrzną

i umiejętność konstruktywnego kontrolowania własnego życia .

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl