Jak się objawia nerwica żołądka?

Mam 20 lat. Dwa lata temu byłam nieszczęśliwie zakochana i wydaje mi się, że od tego się wszystko zaczęło. Nie zaliczyłam sesji, więc przeniosłam się na nową uczelnię. Tak było najłatwiej, bo nie musiałam się męczyć z zaliczaniem sesji. A teraz znowu to samo. Poznałam chłopaka, strasznie mnie zranił i się rozstaliśmy i ja się rozstaję powoli z drugą uczelnią. Nie mam już siły, żeby cokolwiek naprawić. Tak naprawdę najchętniej położyłabym się w łóżku i przespała ten trudny czas, ale są jeszcze rodzice, którzy zamiast mnie jakoś wspierać, to tylko krzyczą, że się nie uczę i uważają, że jak zacznę, to się wszystko jakoś ułoży.

Ja już nie daję rady, codziennie rano czuję niepokój przed nowym dniem, codziennie rano mam zgagę (która, jak gdzieś wyczytałam, może mieć związek z nerwicą żołądka?). Cały czas się czymś denerwuję, obgryzam paznokcie odkąd pamiętam, nie potrafię się na niczym skupić. Cały czas tylko słucham muzyki i chodzę z kąta w kąt, wymyślając sobie w głowie, jak to kiedyś będzie pięknie i kolorowo. U mnie w domu wszyscy są nerwowi i to chyba za bardzo, każdy dzień zaczyna się od awantury i to mnie jeszcze dodatkowo negatywnie nakręca.

Jakieś 2 miesiące temu miałam ogromny wybuch złości, pobiłam się z koleżanką, chciałam się zabić. Przez dwa miesiące wakacji wypoczywałam, naprawdę czułam się znakomicie, z dala od domu, rodziców, byłego chłopaka, tylko z moimi przyjaciółmi. Było dobrze do momentu, kiedy przyszedł czas na naukę do egzaminów poprawkowych. Znowu zaczęło się siedzenie i gapienie w ścianę, zastanawianie się co dalej. Cały czas chodzę smutna, nie lubię się z nikim spotykać, wszystko robię na siłę, jestem wiecznie zdenerwowana, nie wiem co mam robić?!?

Szanowna Pani!

Myślę, że w opisanej sytuacji należy udać się po pomoc do lekarza psychiatry. Na wstępie określi on zakres i przyczynę opisywanych problemów, na podstawie maila najbardziej prawdopodobne w Pani przypadku wydaje się rozpoznanie z kręgu zaburzeń nerwicowych, jednak diagnozę ostateczną może postawić lekarz dopiero po osobistym zbadaniu. Kluczowe jest bowiem to, czy oprócz opisanych objawów nie występują inne, jaka jest aktualna psychiatryczna ocena Pani stanu psychicznego, jak funkcjonowała Pani przed wystąpieniem tych problemow, czy przyjmuje Pani obecnie jakieś leki itp. Możliwe, że w ocenie lekarza opisane objawy nie będą wymagały leczenia farmakologicznego, a jedynie wsparcia ze strony psychologa. Najważniejsze w tej chwili jest jednak to, aby zapisała się Pani na wizytę do Poradni Zdrowia Psychicznego. Będzie to pierwszy mały kroczek, ale w dobrym kierunku.

Pozdrawiam serdecznie