Jak wpłynąć na zmianę zachowania u partnera?

Proba rozmowy na temat naszej bliskosci w zwiazku komczyla sie stwierdzeniem partnera, ze skoro mi nie ufam, to lepiej sie rozstac. To moze nawet byloby wyljscie, gdyby nie to, ze ja boje sie smiertelnie samotnosci. Mam niewiele znajomych, boje sie byc samam w domu, zycie wydaje mi sie pozbawione sensu. Zawsze balam sie samotnosci. Boje sie wiec opuscic partnera, przy ktorym mam jedynie poczucie, ze ktos fizycznie jest obok. Czy moge zmienic swoje zachowanie aby wplynac na zmiane jego?

Witam. Podstawowe pytanie, dlaczego Pani chce być z kimś przy kim ma Pani "jedynie poczucie, że ktoś fizycznie jest obok". Może warto jest się zastanowić czy faktycznie takie rozstanie nie byłoby dla obu stron lepsze i zdrowsze. Wtedy dała by Pani sobie i jemu szanse na znalezienie kogoś z kim moglibyście mieć coś więcej niż "jedynie poczucie, że ktoś fizycznie jest obok". Chce Pani zmieniać swoje zachowanie. Kolejne pytanie czy wtedy będzie Pani szczęśliwa? Zmieniając swoje zachowanie dla kogoś, nie do końca będąc przekonanym, że to jest część mnie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Pani wybuchnie i wróci do punktu wyjścia. Lęk przed samotnością wiąże się z niepewnością, co za tym idzie małą wiarą w siebie czyli niską samooceną. Proponuje Pani udać się do psychologa, aby popracować nad tym. Zakończenie związku w którym obydwoje nie jesteście szczęśliwi nie będzie wtedy dla Pani takie straszne. Będzie Pani miała szanse na poznanie kogoś z kim będzie Pani chciała być.

swoje zachowanie i samopoczucie mozna zmienic a partnera nie..odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza