Jaki powinien być rozmiar śledziony u 33-latka?
Dzień dobry. Mam 33 lata. Byłem na USG na którym wyszło, ze mam śledzionę o długości 125mm, szerokość ok. Dodam, ze mam sporą nadwagę i wzrost 180cm. Czy jest się czym martwić?

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Wymiar jest graniczny,norma do 120 mm (nieco większa u osób dobrze zbudowanych), jeśli nie ma żadnych dolegliwości to do obserwacji w usg za kilka miesięcy.
Pozdrawiam