Kłamstwa i groźby ze strony byłej partnerki

Moja ex partnerka okazała się osobom, której nigdy nie znałam. Po półtorarocznym związku okazało się, że z jej strony to była zabawa w tzw. "paradoks kłamcy". Podporządkowałam całe swoje i dwójki moich dzieci pod związek, który był złudzeniem. Grozi mi, mówi że mnie zniszczy i całe moje życie.Nie wiem co robić bo się okazało że nagrywała moje dzieci, które były pod jej wpływem.Najgorsze jest to,że dalej coś do Niej czuje...Bardzo proszę o jakąś pomoc,bo zaczyna się nękanie mojej rodziny.

Warto, żeby skorzystała Pani ze wsparcia zarówno psychologa (który pomoże Pani odnaleźć się i poradzić sobie z sytuacji rozstania i żalu po stracie, a także stresu wynikającego z obecnej sytuacji) oraz prawnika (np w MOPSie), który pomoże uporać się z groźbami i pokaże linie obrony oraz możliwości działania.

Witam,
może dobrze by bylo, żeby pani uświadomiła byłej partnerce, że to co robi jest karalne. Nie można bać się cały czas, trzeba przejąć inicjatywę we własne ręce.
Najlepiej byłoby z kimś o tym porozmawiać.
Pozdrawiam