Krzyk podczas dyskusji z partnerem

Witam. Mam problem, ponieważ mam dość nieciekawy charakter i ciągle ( nieumyślnie ) ranie bardzo bliską mi osobę. Gdy rozmawiamy na ważny temat i gdy On nie ma racji to zamiast wytłumaczyć mu spokojnie, że tak nie jest to ja od razu podnoszę głos i próbuję go zakrzyczeć nie dopuszczając go do słowa. Przez to on traci do mnie zaufanie. Boję się, że przez takie zachowanie go stracę. Chcę się zmienić ale nie wiem jak :(

Psychologia

Jeśli ma Pani motywację do pracy nad sobą i zmiany, najlepszy wybór to skorzystać ze wsparcia psychoterapeuty. Może Pani poszukać porani zdrowia psychicznego i terapeutów przyjmujących w Pani okolicy, może nawet na tym portalu kogoś Pani znajdzie.

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Samokrytyka to pierwszy i nieraz najważniejszy krok do zmiany. Jest wiele form pomocy dla osób, którym złość przeszkadza w życiu. Polecam poszukanie w okolicy treningu zastępowania agresji, zajęć z ART. Tam nauczy się Pani sposobów kontroli emocji i innej komunikacji. Warto też później skorzystać z pomocy indywidualnego terapeuty, jeżeli będzie Pani chciała popracować nad sobą głębiej i skuteczniej.