Metody przeciwdziałania zapaleniom stawów

Witam, mam 19 lat i przypadłość Ehlersa-Danlosa. Bardzo często zdarzają mi się stany zapalne stawów, głównie kolanowych przy zwykłym funkcjonowaniu i barkowych ( od długiego czasu ćwiczę na drążku by możliwie wyprostować kręgosłup). Czy jest skuteczna metoda przeciwdziałania wszelkim zapaleniom stawów, poza leczeniem objawowym - zastrzykami? Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej nie ma. Proponuje udać się do lekarza ortopedy. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.