Niedowaga utrzymująca się od kilku lat

Witam mam pytanie co do niedowagi mam 22 lata 170 wzrostu i waze 53 kg i ta waga sie utrzymuje od kilku lat co moze byc tego przyczyną?

Być może tak szybko działający metabolizm. Zawsze można wykonać diagnostykę hormonalną - być może jest Pan 1 na 9 mężczyzn z problemami dotyczącymi tarczycy. Proszę wykonać badanie z krwi TSH aby wykluczyć nadczynność tarczycy.

Witam,

Powyższe dane wskazują na BMI 18,3 sugerujące niedowagę. Przy podanym wzroście masa ciała powinna się wahać w granicach 53-72 kg. Proszę się nie martwić, bardzo często mężczyźni o budowie ektomorficznej miewają problemy z przytyciem.

Jedna z głównym zasad przybrania masy ciała jest regularność posiłków. Należy spożywać od 4 do nawet 6 posiłków dziennie (co 2-3 godziny). Główne zasady diety:
1) wybierać produkty z wysoko wartościowym białkiem. Są to: mięso ze zwierząt rzeźnych oraz drobiu, ryby i przetwory mleczne, ze zwróceniem uwagi na żółte sery
2) włączyć do diety owoce wysokokaloryczne, jak banany, awokado, winogrona
3) dostarczać organizmowi wodę mineralną i soki owocowe. Zrezygnować z napojów gazowanych i nektarów, które mają dużo konserwantów
4) połowa zapotrzebowania energetycznego organizmu pochodzi z węglowodanów. Dlatego należy wykorzystać dużą gamę produktów mącznych, w tym pieczywo z różnymi dodatkami, np. miodu, nasion (pumpernikiel)
5) z tłuszczy należy wybierać oleje, oliwę, masło;
6) stosować jako przegryzki kaloryczne orzechy, nasiona słonecznika, suszone owoce, np. rodzynki, daktyle.
7) Można też pić Nutri-drinki, które kupuje się w aptece (bez recepty). W jednej buteleczce jest pełnowartościowy posiłek.

W tej sytuacji najlepiej skonsultować się ze specjalista dietetykiem, aby opracować indywidualny plan działania.

Pozdrawiam!
www.dietetykmedyczny.com

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska